Úspěch unikátní technologie ETK revitalizace nádrží plastovými vložkami

Jablonecká €firma ETK, která se zabývá vložkováním nádrží, jejich čištěním, defektoskopií, jakož i servisem a výstavbou čerpacích stanic, je tradičním účastníkem předních evropských veletrhů, kde se prezentuje především unikátní technologií revitalizace skladovacích nádrží.

Tradiční účastník veletrhů

„My se německých veletrhů zúčastňujeme vždycky, ať je to ve Stuttgartu, v Münstru nebo dříve ve Frankfurtu,“ říká Josef Tůma, ředitel jablonecké společnosti ETK, která na českém trhu působí od roku 1990.

Vynikající reference

ETK díky know-how v oblasti aplikace plastových vložek patří bezesporu k evropské špičce v oboru revitalizace nádrží. Zatímco dřívější vložky byly určeny pro jednotlivé produkty, nová univerzální plastová vložka se dá použít díky atestaci dle EU normy 13160-7 ATEX pro nádrže na skladování nejen všech druhů pohonných hmot, ale i dalších chemikálií v čele s vysoce agresivním AdBlue. Unikátní systém vložkování umožňuje z jednoplášťové nádrže vytvořit nádrž dvouplášťovou plně vyhovující normě EU 13160-7 a nebo revitalizovat dvouplášťové nádrže, jež mají jeden z plášťů napadený korozí.

Vložkování je velmi efektivní ve srovnání s nákladnou výměnou nádrží za nové. Praxe navíc prokázala, že po instalaci vložky do vnitřního prostoru nádrže se prakticky okamžitě zastaví koroze, jelikož v meziprostoru mezi nádrží a plastovým pláštěm je vakuum. ETK úspěšně realizovala technologii vložkování plastovým vnitřním pláštěm nejen v Česku, ale i ve Velké Británii, Polsku, Izraeli, Srbsku, Jižní Africe a na Slovensku.

Dlouhodobě vynikající reference přivedly na stánek společnosti zástupce francouzského Totalu, kteří plánují pro revitalizaci starých nádrží použít právě technologii vložkování v rámci rekonstrukcí čerpacích stanic v Severní Africe a také v Německu, kam se chtějí opět vrátit.

 

Zdroj: PETROLmagazín 3/2016
PR ETK - Tomáš Mikšovský
FOTO: Jiří Kaloč

Volná místa

Hledáme montéra pro servis nádrží na pohonné hmoty.

Jde o práci na čerpacích stanicích po celé ČR. Nabízíme mzdu 25000 - 40000 Kč, příspěvek na stravování.

Řezání laserem

Nově nabízíme řezání a gravírování nekovových materiálů laserem.

Certifikát DIBt

Obdrželi jsme rozhodnutí o technickém schválení („Zulassung“, číslo Z-65.30-587) našeho vložkovacího systému Nisa 2011 verze 2014.

ETK foam
animace funkčnosti podtlakového indikačního zařízení
animace funkčnosti přetlakového indikačního zařízení

Vložkování nádrží, čištění nádrží,
servis a výstavba čerpacích stanic

ETK s.r.o.
Skřivánčí 9a
466 01 Jablonec nad Nisou

Tel.: 737 227 660, 483 360 077
Fax: 483 360 099

E-mail:
etk@etk.cz

ID: 00554812
DIČ: CZ00554812

kde nás najdete